Údržba šperkov

Vážení zákazníci!

Ďakujeme Vám, že Ste si vybrali šperk z nášho internetového obchodu www.sperksnov.sk.

Zachovanie hodnoty a krásy šperku si vyžaduje citlivý prístup a opatrné zaobchádzanie. V každom prípade si treba uvedomiť ich náchylnosť na chemické poškodenie, škrabance a údery. Samozrejme, ani tie najkvalitnejšie šperky nevydržia večne.

Životnosť šperkov a bižutérie môžete značne predĺžiť správnou starostlivosťou, t. j. dodržiavaním nasledovných rád:

 • Šperky a bižutéria nepatria do vody, chráňte ich pred stykom s vodou!
 • Odkladajte šperky a bižutériu na noc, nekúpte a nesprchujte sa s nimi (odloženie v týchto prípadoch môže ochrániť Vaše šperky na veľmi dlhé obdobie)!
 • Vyvarujte sa kontaktu šperkov s kozmetickými prípravkami, ako sú oleje, krémy, telové mlieka, laky na vlasy a pod. a s chemickými prostriedkami (kyseliny, alkohol, atď)!
 • Pôsobenie parfumu, krémov, morskej vody, chlóru (v bazénoch, v kúpeľoch) a iných chemikálií nepriaznivo vplýva na Vaše šperky (v horšom prípade môže poškodiť povrchovú úpravu šperkov)!
 • Vyhnite sa noseniu šperkov pri športe, pri nadmernej fyzickej záťaži a pri iných aktivitách, ktoré zapríčiňujú zvýšené potenie!
 • Dávajte si pozor na mastné ruky a šperky nimi nechytajte, zbytočne sa nedotýkajte kryštálov!
 • Odporúča sa najskôr urobiť všetky potrebné kozmetické úpravy a až následne sa skrášliť šperkami a bižutériou!
 • Pri používaní parfémov si šperky nasaďte až po ich použití, nie opačne!
 • Odporúča sa občasné preleštenie šperkov jemnou handričkou pre dosiahnutie pekného lesku!
 • Šperky chráňte pred kontaktom s tvrdými predmetmi!
 • Odporúča sa jemné otváranie zapínania!

PRE ŽENY SÚ ŠPERKY OZDOBOU a preto veríme, že šperky a bižutéria, ktoré ste si vybrali v našom internetovom obchode prispejú k zvýrazneniu Vašej krásy a osobnosti a budete mať z nich dlho radosť.

 ŠPERKY Z CHIRURGICKEJ OCELE

Chirurgická oceľ je špecifický druh nerezovej ocele, ktorá je považovaná za materiál nového tisícročia. Šperky vyrobené z chirurgickej ocele - 316L STAINLESS STEEL sú vhodné pre každého. Šperky z chirurgickej ocele môžu byť lesklé alebo matné, prípadne môžu byť kombináciou lesklého a matného povrchu. Šperky z chirurgickej ocele sa ďalej zvyknú kombinovať s inými materiálmi (napr.: kaučuk, koža, zirkón,...).
Šperky z chirurgickej ocele nevyžadujú takmer žiadnu starostlivosť, TREBA VŠAK DÁVAŤ POZOR, aby šperk neprišiel do styku s chemickým látkami a nepoškodil sa (napr. chemickými čistiacimi prostriedkami, v termálnych alebo prírodných vodách s vysokým obsahom síry).
Šperky z chirurgickej ocele s rôznymi kryštálikmi a so zirkónmi, ako aj šperky z chirurgickej ocele dvojfarebné – pozlátené zlatou farbou, potiahnuté zlatou, či čiernou farbou, ODPORÚČAME chrániť pred stykom s vodou.
Šperky z chirurgickej ocele sú vhodné aj pre alergikov (síce aj tieto šperky obsahujú určité % niklu, ale podstatne menej ako šperky, vyrobené z iných kovov).

Oceľové šperky sú veľmi OBĽÚBENÉ najmä vďaka kvalitného materiálu (neoxiduje a nečernie), dlhej životnosti, trvalému vzhľadu a cenovej dostupnosti.

Košík

Prihlásenie

 

Prihlásenie

Táto stránka používa súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a informácie, týkajúce sa ochrany súkromia a ochrany osobných údajov nájdete tu:https://www.sperksnov.sk/obchodne-podmienky/zasady-spracovania-a-ochrana-osobnych-udajov